English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İşletme Bölümü

Günümüz is dünyasinda artan küresel rekabet ve karmasiklasan çevre sartlari nedeniyle isletmelerin hayatta kalabilmesi, etkin ve verimli çalisabilmeleri için isletmelerin, çevre kosullarina en hizli sekilde uyum saglayabilmesi, degisen kosullari önceden kestirebilmesi ve bunlara göre hazirliklarini önceden yapmasi hayati derecede önemlidir.Bu süreçte ülkemizin nitelikli, vizyon sahibi, isletmeciligin yönetim ve organizasyon, üretim, finansman, muhasebe, pazarlama gibi temel alanlarina hakim isletme yöneticilerine olan ihtiyaci daha da artmaktadir. Yerel, bölgesel, ulusal ve hatta uluslararasi alanda faaliyet gösteren isletmelere yön verebilecek, yeni pazarlar açabilecek, modern yönetim tekniklerini klasik örgüt yapilarina basariyla uyarlayabilecek, kurumsallasmalarina katkida bulunabilecek nitelikte yönetici adaylarini yetistirerek söz konusu örgütlerin hizmetine sunmak suretiyle ilin, bölgenin ve ülkenin gelismesine katki saglanabilir. Isletme Bölümü’nün Erzurum Teknik Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi bünyesinde kurulmasi bu açidan önem arz etmektedir.


Isletme bölümünün amaci; mal ya da hizmet gibi iktisadi deger üreten isletmelerde ve/veya kurumlarda, sürdürülebilirlik, verimlilik, rekabet edebilirlik saglayabilmek için yönetim, planlama ve denetim alanlarinda ihtiyaç duyduklari nitelikli kalifiye is gücünü yetistirmek, nitelikli ögretim üyesi kadrosuyla gerek ihtiyaç duyulan konularda isletmelere danismanlik hizmeti vermek gerekse uluslararasi düzeyde arastirma ve yayin yaparak literatüre katki saglamaktir.


Ögrencilerin ilgi duyduklari alanlarda faaliyet gösteren herhangi bir isletme ve/veya kurumun, yönetim ve organizasyon, üretim yönetimi, finansman, muhasebe, pazarlama, insan kaynaklari, örgütleme ve denetim gibi birimlerinde staj yapabilme imkanlari bulunmaktadir.


Isletme bölümü mezunlari, kamu ya da özel sektör ile ulusal ya da uluslararasi isletmelerde ve/veya kurumlarda, Yönetim ve Organizasyon, Üretim Yönetimi, Finansman, Muhasebe, Pazarlama, Insan Kaynaklari, Örgütleme ve Denetim gibi genis bir yelpazede yönetici, müfettis, uzman ya da arastirmaci olarak çalisabilirler.

Dekanın Mesajı

Erzurum Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdariBilimler Fakültesi (ETÜ-İİBF) web sayfasına hoşgeldiniz. Fakültemiz hakkında ilk bakışta bilmek.. Devam

Bağlantılar

Partners Devam

Galeri

Fakültemizle ilgili görsel materyallere bu bölümden ulaşabilirsiniz... Devam